Ardour dijital ses iş istasyonunun 7.2 sürümü duyuruldu

GNU/Linux, macOS, FreeBSD ve Microsoft Windows üzerinde çalışan dijital ses işleme istasyonu yazılımı olan Ardour‘un 7.2 sürümü, Paul Davis tarafından duyuruldu. Ardor 7.2’nin yazılıma çeşitli yeni özellikler ve iyileştirmeler getiren mütevazi bir güncelleme olarak duyurulduğu belirtiliyor. Sıkıştırılmış Ogg/OPUS ses dosyaları için destek içeren yeni sürüm ile Ardor artık Ogg/Opus dosyalarını sonradan işleme için komut satırına ihtiyaç duymadan çözebiliyor ve kodlayabiliyor. Bu değişiklik, libsndfile 1.0.29 veya sonraki kitaplığın GNU/Linux sisteminize yüklenmesini gerektiriyor. Bir başka ilginç değişiklik de tetikleyici Cue yuvalarını kontrol etmek için özel olarak tasarlanmış yeni bir MIDI giriş bağlantı noktası ve tetikleyici yuvalar için yeni bir MIDI Learn özelliği olarak geliyor. Ayrıca Ardor 7.2, MIDI tabanlı kontrol yüzeyleri için destek ve bölge işaretleri olarak MIDI dosyalarından şarkı sözleri içe aktarma yeteneği sunuyor. GNU/Linux ve macOS kullanıcıları için bu sürüm, kullanıcıların IP adresini manuel olarak eklemeden yalnızca gözat düğmesine dokunarak Ardor’u keşfetmesini ve Ardor’a bağlanmasını kolaylaştırarak TouchOSC desteğini geliştiriyor. GNU Genel Kamu Lisansı 2+ altında yayınlanan Ardour, özgür bir yazılımdır. Ardour’un kendi içerisinde herhangi bir kısıtlaması yoktur, kayıt yetenekleri sadece üzerinde çalıştığı donanım ile sınırlıdır. Ardour bir ses mastering ortamı olarak da kullanılabilir. Ardour 7.2 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusuna buradan veya buradan ulaşabilirsiniz. inceleyebilirsiniz.

Ardour, şu an için yalnızca 15 dile (Fransızca, Almanca, İspanyolca (birleşik Castillian ve Latin Amerika), Portekizce (Brezilya Dili ve Portekizce), Rusça, İsveççe, Çekçe, Norveççe, İtalyanca, Japonca, Çince, İngilizce (Birleşik Krallık), Lehçe, Yunanca) çevrilmiş bulunuyor. Ardour 7.2 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x