Ardour dijital ses iş istasyonunun 7.4 sürümü duyuruldu

GNU/Linux, macOS, FreeBSD ve Microsoft Windows üzerinde çalışan dijital ses işleme istasyonu yazılımı olan Ardour‘un 7.4 sürümü, Paul Davis tarafından duyuruldu. Ardor 7.4’ün yazılıma çeşitli yeni özellikler ve iyileştirmeler getiren mütevazi bir güncelleme olarak duyurulduğu belirtiliyor. Bunun, genel olarak bir hata düzeltme sürümü olduğu belirtilirken, böylece aynı zamanda, özellikle MIDI alt grup veri yolları olmak üzere, yeni özelliklerin de serpiştirildiği ifade ediliyor. Yeni pistler ve otobüsler için nötr bir renk kullanma seçeneği eklenen yeni sürümde, dışa aktarılan MIDI dosyalarında PPQN değeri için bir tercih öğesinin eklenmiş olduğu ifade ediliyor. 5.1’i stereoya indirgemek için Lua DSP işlemci eklenen yeni sürümde, tüm eklenti pimlerinin bağlantısını kesmeye izin verildiği söyleniyor. Mono kanallarda stereo eklentilerinin doğru şekilde yapılandırıldığı belirtilirken, bir ön ayarı yüklerken meydana gelen kilitlenmenin düzeltildiği söyleniyor. GNU Genel Kamu Lisansı 2+ altında yayınlanan Ardour, özgür bir yazılımdır. Ardour’un kendi içerisinde herhangi bir kısıtlaması yoktur, kayıt yetenekleri sadece üzerinde çalıştığı donanım ile sınırlıdır. Ardour bir ses mastering ortamı olarak da kullanılabilir. Ardour 7.4 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusuna buradan veya buradan ulaşabilirsiniz. inceleyebilirsiniz.

 

Ardour, şu an için yalnızca 15 dile Fransızca, Almanca, İspanyolca (birleşik Castillian ve Latin Amerika), Portekizce (Brezilya Dili ve Portekizce), Rusça, İsveççe, Çekçe, Norveççe, İtalyanca, Japonca, Çince, İngilizce (Birleşik Krallık), Lehçe, Yunanca çevrilmiş bulunuyor. Ardour 7.4 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x