Ardour dijital ses iş istasyonunun 8.4 sürümü duyuruldu

GNU/Linux, macOS, FreeBSD ve Microsoft Windows üzerinde çalışan dijital ses işleme istasyonu yazılımı olan Ardour‘un 8.4 sürümü, Paul Davis tarafından duyuruldu. Bu sürümde özellikle önemli bir şey olmadığını belirten Davis; zira, iki lider geliştirinin gelecek sürümlerle bağlantılı şeylerle meşgul olduklarını söyledi. Buradaki en önemli değişikliğin, GUI araç kitinin (GTK v2) kaynak kodunun Ardour kaynak ağacına taşınması olduğunu belirten Davis; bu arada, artık beta düzeyinde AAF içe aktarımına, bazı yeni MIDI cihaz haritalarına, yeni bir renk temasına, bir dizi UX/UI ayarlamasına ve çökme ve iş akışı hatalarına yönelik çeşitli düzeltmelere sahip olunduğunu söyledi. GNU Genel Kamu Lisansı 2+ altında yayınlanan Ardour, özgür bir yazılımdır. Ardour’un kendi içerisinde herhangi bir kısıtlaması yoktur, kayıt yetenekleri sadece üzerinde çalıştığı donanım ile sınırlıdır. Ardour bir ses mastering ortamı olarak da kullanılabilir. Ardour 8.4 hakkında bilgi edinmek için sürüm notlarını veya sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

 

Ardour, şu an için yalnızca 15 dile Fransızca, Almanca, İspanyolca (birleşik Castillian ve Latin Amerika), Portekizce (Brezilya Dili ve Portekizce), Rusça, İsveççe, Çekçe, Norveççe, İtalyanca, Japonca, Çince, İngilizce (Birleşik Krallık), Lehçe, Yunanca çevrilmiş bulunuyor. Ardour 8.4 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x