Audacity 3.2.0 duyuruldu

Beta sürümü 15 Eylül 2022‘de çıkarılan Windows®, Mac®, GNU/Linux® ve diğer işletim sistemleriyle kullanılabilen özgür ve ücretsiz bir sayısal ses düzenleme ve ses kaydetme yazılımı olan Audacity’nin 3.2.0 sürümü duyuruldu. Gerçek zamanlı efektler ve VST3 ekleyen yeni sürüm, parçalar menüsüne gerçek zamanlı efektler yerleştirmeye olanak tanıyan yeni bir efekt düğmesi içeriyor. Simgeler güncellendiği belirtilirken, hızlı bir ses paylaşım özelliğinin eklendiği belirtiliyor. Audacity başladığında eklentiler artık otomatik olarak taranıyor, test ediliyor ve etkinleştiriliyor. GNU/Linux’ta Audacity artık JACK olmadan derlenebiliyor. Popüler açık kaynak kodlu ses yazılımı olan Audacity; çok izli, sesleri düzenleyen ve kaydeden, kullanımı kolay bir yazılım ve pek çok dili de destekliyor. Audacity ile canlı ses kaydı yapabilir; WAV, AIFF, FLAC, MP2, MP3 ya da Ogg Vorbis ses dosyalarını düzenleyebilir; kaset ve kayıtları sayısal kayıt ya da CD biçimine dönüştürebilir; sesleri kesebilir, kopyalayabilir, ekleyebilir ya da karıştırabilir; bir kaydın hızını ya da tonunu değiştirebilirsiniz. Audacity 3.2.0 hakkında bilgi sahibi olmak için sürümler sayfasını incelemek mümkündür.

Audacity bir grup gönüllü tarafından geliştirilmiş ve GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) koşulları altında yayınlanan özgür ve ücretsiz dağıtılan bir yazılımdır. Audacity projesinin geliştirilmesini desteklemek için yapılan bağışlar memnuniyetle kabul edilmektedir. Audacity 3.2.0 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x