Kodi 16.0 RC 1 Duyuruldu

Beta 5 versiyonu 11 Ocak 2016’da duyurulan pek çok yeni özellik ve hata düzeltmeleriyle televizyon ve uzaktan kumanda ile kullanım için GNU/Linux, OSX, Windows, iOS ve Android yüklü aygıtlarda 10 metreye kadar bir kullanıcı arayüzü üzerinden özgür ve açık kaynak kodlu (GPL) bir medya oynatıcı olarak işlev gören Kodi‘nin “Jarvis” kod adlı 16 sürümünün ilk sürüm adayı duyuruldu. Geliştiricilerin Kodi 16.0 RC 1’i duyurmaktan mutlu oldukları belirtilirken, bunun bir test sürüm olduğunun unutulmaması istendi ve kullanıcılardan, test ettikleri sisteme ilişkin geribildirimde bulunmaları rica edildi. Bu arada, geliştirme sürecine katkıda bulunan tüm kullanıcılara teşekkür edildiği vurgulandı. Test sürümlerinin kısa süre içinde arka arkaya yayınlanmasının nedeninin değişiklik miktarınının azaltılması isteği olduğu, böylelikle daha iyi bir bakış açısı kazanılabileceğinin umulduğu belirtildi. Son sürüme Audio DSP  (Digital Signal Processing) eklendiği ve böylelikle ekolayzer, ses işleme, sanal surround daha fazlasının mümkün hale geldiği belirtildi. Kodi 16.0 RC 1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi, Kodi artık Google Play’den ve App Store’den indirilebiliyor. Onu, aşağıdaki bağlantılardan ya da QR kodunu kullanarak indirebilirsiniz.

org.xbmc.kore Official Kodi Remote (iOS)

Kodi 16.0 RC 1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x