GNOME 45’in çıkış tarihi 20 Eylül 2023 olarak belirlendi

GNOME masaüstü ortamının yeni bir sürümü geldiğinde, bir sonrakinin tarihi de artık belirlenmiş olmaktadır. Bu yıl, GNOME wiki’deki resmi yayın planına göre GNOME 45’in, 20 Eylül 2023’te kullanıma sunulacağı söyleniyor. Buna göre, GNOME wiki‘deki resmi yayın planına göre gidişatın izlenebileceği söyleniyor. Buna göre GNOME 45 alfa sürümünün 1 Temmuz 2023’te, GNOME 45 beta sürümünün ise 5 Ağustos 2023’te kullanıma sunulmasının planlandığı söyleniyor. Bir sürüm adayının ise, 20 Eylül’deki son kararlı sürümden hemen önce geleceği ifade ediliyor. Geliştiricilerin, GNOME 45’e 2 yeni uygulama eklemeyi umdukları söyleniyor. Kod adı “Riga” olan yeni sürüm, GNOME 45’in bir uygulama odaktayken üst çubukta gösterilen “uygulama menüsünü” yenilemesi veya kaldırmasının mümkün olduğu söyleniyor. Konuya ilişkin olarak, wiki.gnome.org‘u inceleyebilirsiniz.

Yaklaşık ilk ay’ın, üzerine inşa edilecek temelleri sağlamlaştırmakla ilgili olduğunun unutulmaması isteniyor. Son olarak, GNOME 45’in kod adı “Riga”dır, çünkü yaklaşmakta olan GUADEC’in (GNOME Kullanıcıları ve Geliştiricileri Avrupa Konferansı) ev sahibi şehri 26-31 Temmuz tarihleri arasında Letonya’nın başkenti Riga’dır.
0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x