GNU Parallel 20221022 “Nord Stream” duyuruldu

Bir veya daha fazla bilgisayar kullanarak işleri paralel olarak yürütmek için bir kabuk aracı olarak kullanılan GNU Parallel‘in “Nord Stream” kod adlı 20221022 sürümü, Ole Tange tarafından duyuruldu. GNU sql’in, tüm farklı veritabanlarının komut satırı istemcileri aracılığıyla veritabanlarına erişmek için basit, birleşik bir arabirim sağlamayı amaçladığı söylenen yeni sürümde; oturum açma bilgilerini (protokol, kullanıcı adı, parola, ana bilgisayar adı ve bağlantı noktası numarası), boyutu (veritabanı ve tablo boyutu) ve çalışan sorguları belirtmek için ortak bir yol sağlamaya odaklanıldığı ifade ediliyor. GNU Parallel’in komut satırından veri işlemek için en sevilen araç olduğunu söyleyen Tange; GNU Parallel’in girişi bölebileceğini ve bunu paralel olarak komutlara iletebileceğini ifade etti. Kabuklarda döngüler yazılırsa, GNU Parallel’in döngülerin çoğunu değiştirebileceği ve birkaç işi paralel olarak çalıştırarak daha hızlı çalışmasını sağladığı görülebilir. GNU Parallel 20221022 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

GPLv3 lisansı altında kullanıma sunulan GNU Parallel; GNU/Linux ve diğer Unix benzeri işletim sistemleri için komut satırında çalıştırılan bir yardımcı programdır ve kabuk betiklerini paralel olarak yürütür. Perl programlama diliyle Ole Tange tarafından yazılan GNU Parallel; özgür bir yazılımdır. GNU Parallel 20221022 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x