Blender 2.81 Kasım ayında çıkacak

Yaygın biçimde kullanılan 3D modelleme ve tasarım yazılımlarından biri olan Blender‘in 31 Temmuz 2019‘da duyurulan 2.80 sürümünün ardından çıkaracağı yeni sürümü 2.81, 2019’un Kasım ayında çıkacak. Intel Open Image Denoise desteği eklendiği bildirilen Blender 2.81’de, Blender 2.80’in yeni gerçek zamanlı render motoru seçeneği olan Eevee’nin yeni özelliklerle daha da geliştirildiği ifade ediliyor. Intel Open Image Denoise desteği hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler, github.io üzerinden bilgi sahibi olabilirler. Intel Open Image Denoise desteği ile Eevee iyileştirmelerinin sürümü takip eden kullanıcılar açısından en dikkate değer gelişmeler olarak değerlendiriliyor. Ayrıca WebM desteği içeren yeni sürüm, WebM ve VP9’da alfa değerleri yazma desteği de içeriyor.

Kasım ayında çıkacağı belirtilen Blender 2.81 için bir sürüm sayfası ve sürüm notları sayfası da şimdiden hazırlanmış bulunuyor. Gelişmeleri söz konusu sayfalardan takip edebilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x