Shotwell 0.32.1 duyuruldu

GNOME projesi kapsamında sunulan gelişkin bir fotoğraf yönetim uygulaması olan Shotwell‘in 0.32.1 sürümü duyuruldu. Git’ten derleme yapılmadığında, hakkında iletişim kutusundaki sürüm görüntüsünü düzeltildiği belirtilirken, kaynak eskiyi kullanırken ayar şeması geçişinin de düzeltildiği söyleniyor. Slayt gösterisi süresi ayarlarına düzeltme yapılırken, Opencv çağrıları varsa, facetect yardımcısını biraz daha sağlam tutulduğu ifade ediliyor. Bu sürüme katkıda bulunan Matt Turner ve Jens Georg’a teşekkür ediliyor. Shotwell, GNU/Linux sistemlerde yaygın olarak kullanılıyor ve dijital fotoğraf makinesindeki resimleri doğrudan içeri aktarabiliyor. Dijital fotoğraf makinesindeki resimleri doğrudan içeri aktarabilen Shotwell; resimleri, sürükle ve bırak yöntemiyle kolaylıkla içe aktarabiliyor. Dijital fotoğraf makinesi (ya da kamera) bilgisayara takıldığında, Shotwell otomatik olarak başlıyor. (Bunun için Nautilus dosya yöneticisinden tercihler seçeneğinden Shotwell’in seçilmiş olması gerekiyor). Fotoğrafları tarihe göre otomatik olarak gruplandırabilen ve adlandırmayı destekleyen Shotwell; resim düzenleme özelliği sayesinde, fotoğrafı döndürebiliyor, kırpabiliyor, kırmızı göz etkisini yok edebiliyor, seviye ve renk dengesini ayarlayabiliyor. Shotwell 0.32.1 hakkında bilgi edinmek için haberler sayfasını inceleyebilirsiniz.


 

 Kamera seçildiğinde her bir fotoğrafın önizlemesi yükleniyor. Aktarılmak istenen fotoğraf seçilebiliyor ya da tümü aktarabiliyor. Resim ve videoları Facebook, Flickr, Piwigo ve Picasa web albümlerinde paylaşmaya da imkan veren Shotwell; resmi uygun boyuta ayarlayarak “genişletme” seçeneği de sunuyor. Shotwell 0.32.1 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x