KDE Frameworks 5.14.0 Duyuruldu

KDE topluluğu, Qt eklenti kütüphanelerinin en yeni sürümü olan KDE Frameworks 5.14.0’ı duyurdu. Dost lisans şartları ile kütüphanelerin test edildiği belirtilirken, KDE Frameworks’un 60 eklenti kütüphanesi içerdiği ifade edildi. Planlanan aylık sürümler dizisinin bir parçası olan sürümde, kullanılabilir iyileştirmeler sunulduğu belirtildi. Baloo monitör düzeltmeleri yapılan yazılımda, özel kütüphaneler için namelink yüklemesine gidilmemesi söylendi. Qt 5.2 gerektiren Frameworks 5.14.0, kolaylıkla indirilebilir. Genel bilgi edinmek için Frameworks 5.0 tanıtımını inceleyebilirsiniz. KDE Frameworks 5.14.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

KDE Frameworks 5.3.0’ın duyurusunu takiben, 5.3.0’ın nasıl yükleneceğine burada değinmiştik. Çeşitli dağıtımlar için paketlerin yüklenmesine yönelik yönergeleri burada bulabilirsiniz. KDE Frameworks 5.14.0 edinmek için bilgi sayfasına başvurabilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x