KDE Frameworks 5.86.0 duyuruldu

KDE topluluğu, Qt eklenti kütüphanelerinin en yeni sürümü olan KDE Frameworks 5.86.0’ı duyurdu. Geliştirme ekibinin KDE Frameworks 5.86.0’ı duyurmaktan çok mutlu olduğu belirtilirken, dost lisans şartları ile kütüphanelerin test edildiği, KDE Frameworks’un Qt için işlevselliğinin geniş bir yelpazede 83 eklenti kitaplığı içerdiği ifade edildi. KDE Frameworks 5.86, KDE Plasma Wayland oturumunu daha da iyileştirmek için geliyor. KDE Frameworks 5.86 ayrıca, genel olarak daha güvenilir ve istikrarlı olması, görsel olarak daha tutarlı olması, fare kaydırma ve klavye gezintisinde daha duyarlı olması ve bir ekran kalemi kullanırken tamamen etkileşimli olması için genişletilebilir liste öğeleriyle geliyor. Bu sürümde, “klavye kısayollarını yapılandır” penceresini açmak için yeni bir varsayılan klavye kısayolu (Ctrl+Alt+Virgül) eklenmiş bulunuyor. KDE Frameworks 5.86.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Çeşitli dağıtımlar için paketlerin yüklenmesine yönelik yönergeleri burada bulabilirsiniz. KDE Frameworks 5.86.0 edinmek için buradan yararlanabilirsiniz.

, ,

5 1 Oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x