KDE Frameworks 6.3.0 duyuruldu

KDE topluluğu, Qt eklenti kütüphanelerinin yeni sürümü KDE Frameworks 6.3.0’ı duyurdu. Geliştirme ekibinin KDE Frameworks 6.3.0’ı duyurmaktan çok mutlu olduğu belirtilirken, dost lisans şartları ile kütüphanelerin test edildiği, KDE Frameworks’un Qt için işlevselliğinin geniş bir yelpazede 72 eklenti kitaplığı içerdiği ifade edildi. Bu arada, KDE Frameworks 6.3.0, tüm KDE Plasma uygulamalarını biraz daha hızlı hale getiriyor ve daha az bellek kullanıyor. Bu sürümün, iyileştirmelerin geliştiricilere hızlı ve öngörülebilir bir biçimde sunulmasını sağlayan bir dizi planlı aylık yayımın bir parçası olduğu belirtiliyor. KDE Frameworks 6.3.0’ın aynı zamanda farklı türdeki takılabilir dosya sistemlerinin montajının amaçlandığı gibi çalıştığından emin olmak için birden fazla otomatik test eklediği ifade ediliyor. Bu sürüm ayrıca, doğru değişiklik zamanlarını görüntülemek için Dolphin dosya yöneticisi kullanan KDE uygulamaları diğer KDE uygulamaları aracılığıyla WebDAV dosyalarına erişim desteğini geliştiriyor ve LUKS şifreli disklerin Solid çerçevesini  tarafından şifresinin çözülmesini engelleyen büyük bir gerilemeyi ele aldığı söyleniyor. KDE Frameworks 6.3.0 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

 

Çeşitli dağıtımlar için paketlerin yüklenmesine yönelik yönergeleri burada bulabilirsiniz. KDE Frameworks 6.3.0 edinmek için buradan yararlanabilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x