KDE ISOImageWriter 1.0.0 duyuruldu

Bir .ISO dosyasını bir USB diske yazmak için kullanılan bir araç olan KDE ISOImageWriter‘in 1.0.0 sürümü duyuruldu. Kök olarak çalışmaması için udisks2 kullanılan yazılımın, sağlama toplamları veya dijital imzalarla karşılaştırıldığında geçerli olduklarından emin olmak için bir dizi dağıtımdan ISO’ların doğrulandığı ifade ediliyor. Qt tabanlı önyüklenebilir USB oluşturucu olan yazılım, önde gelen bir KDE geliştiricisi ve KDE Neon yazılım yığınının proje lideri olan Jonathan Riddell’in yeni bir uygulamasıdır. Riddell; yeni uygulamanın, diğer GNU/Linux dağıtımlarının yanı sıra, KDE Neon tarafından önerilen bir çapraz platform USB görüntü yazıcısı olan Qt5 ROSA Image Writer’ı temel aldığını söylemektedir. Ancak Riddell’in açıkladığı gibi, ISO Image Writer, .iso dosyalarını bir USB belleğe veya SD Karta yazmaktan daha fazlasını yapabilir. KDE ISOImageWriter, dijital imzaları veya sağlama toplamlarını otomatik olarak kontrol etmek için ISO doğrulaması ekliyor. Şu anda desteklenen dağıtımların; KDE neon, Kubuntu ve Netrunner olduğu söyleniyor. KDE ISOImageWriter 1.0.0 bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Yazılımın, test sürümlerinin buradan edinilebileceği söyleniyor. Riddell, gelecekte AppImage, Windows ve macOS yükleyicileri eklemeyi umduğunu söylüyor. KDE ISOImageWriter 1.0.0 edinmek için aşağıdaki likten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x