Latte Dock’un geliştirilmesi durduruldu

Plasma çerçevelerinde zarif ve sezgisel bir deneyim sunan ve popülerliği nedeniyle çoğu GNU/Linux dağıtımına kurulan Latte Dock‘ungeliştirilmesi durduruldu. Son birkaç yıldır Latte Dock, KDE Plasma masaüstü ortamı için macOS benzeri popüler bir “dock” olmuştu, ancak, artık yazılımın geliştirilmesi durdurulmuş bulunuyor. En son, 25 Ocak 2022‘de duyurulan Latte Dock 0.10.8 hata düzeltme sürümüyle kullanıma sunulan yazılımın, 0.11 sürümü beklenirken, Latte Dock developer Michail Vourlakos; dün proje üzerindeki çalışmalarını sonlandırdığını duyurdu. SÖzlerine herkesi selamlayarak başlayan Vourlakos; KDE topluluğuna Latte geliştirme işinden uzaklaştığını bildirmek istediğini söyledi. Problemin kendisinin yaşadığı zamansızlık, motivasyonsuzluluk ve ilgi duymama nedenlerinden kaynaklandığını belirten Vourlakos; Latte 0.11’i çıkarabileceğini umduğunu ama ne yazık ki yapamayacağını söyledi. Diğer geliştiricilerin Latte Dock’u geliştirmeyi devralacağını umduğunu söyleyen Vourlakos; ne var ki birçok açık kaynak projesinde olduğu gibi Latte Dock için de yaygın kaynak sorunları olduğunu ifade etti.

Son 6 yıldır Latte’yi geliştirdiğini belirten Vourlakos; bunun güzel bir yolculuk olduğunu ve kendisine birçok yeni şey öğrettiğini ifade etti. Vourlakos; bu güzel yolculuk için herkesee, KDE topluluğu üyelerine, kullanıcılara, geliştiricilere, meraklılara ve Plasma geliştiricilerine teşekkür etmek istediğini söyleyerek sözlerine son verdi. Michail Vourlakos yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x