libinput 1.21.0 duyuruldu

Birden fazla Wayland dizgicisi için giriş cihazlarını yöneten, ayrıca genel bir X.Org server giriş sürücüsünü sağlayan libinput’un 1.21.0 sürümü, José Expósito tarafından duyuruldu. Bu sürüm, benzer şekilde yeni bir yapılandırma seçeneği içerdiği belirtilirken, yazılımın, dokunmatik yüzey karşılığı, yazarken izleme noktasının devre dışı bırakılmasına izin verdiği ifade ediliyor. Kullanııcıların etkinleştirilmiş dört yeni API sayesinde bundan yararlanabildikleri belirtiliyor. Libinput’un oyun çubuklarını ve oyun kumandalarını işlemediği hatırlatılyor ve tüm katkıda bulunanlara çok teşekkür edildiği ifade ediliyor. Libinput 1.21.0, tanıtılan yeni buluşsal yöntemler sayesinde yüksek çözünürlüklü kaydırma desteğini iyileştiriyor.  libinput 1.21.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

libinput, deneysel cihazları destekleyen bir proje değildir. Bir cihaz yaygın olarak kullanıma hazır değilse, libinput bu cihazı desteklemeyecektir. libinput 1.21.0 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x