libinput 1.22.0 duyuruldu

Birden fazla Wayland dizgicisi için giriş cihazlarını yöneten, ayrıca genel bir X.Org server giriş sürücüsünü sağlayan libinput’un 1.22.0 sürümü, José Expósito tarafından duyuruldu.Yeni sürümde, iz noktaları için yeni bir düz hızlanma profilinin mevcut olduğu ve bazı durumlarda daha kullanışlı olduğu ifade ediliyor. Bu sürümün, Lenovo, Acer ve bazı dizüstü bilgisayarlar için tuhaflıklar içerdiği belirtiliyor. Her zaman olduğu gibi, çok sayıda hatanın düzeltildiği belirtilirken, bu sürümü mümkün kıldığı için katkıda bulunan her kişiye teşekkür edildiği ifade ediliyor. libevdev_get_abs_info() dönüş değerinin kontrol edildiği belirtilirken, her zaman HAVE_GTK_WAYLAND olarak ayarlanan araçlar olduğu hatırlatılıyor.Libinput’un oyun çubuklarını ve oyun kumandalarını işlemediği hatırlatılyor. Libinput 1.22.0, tanıtılan yeni buluşsal yöntemler sayesinde yüksek çözünürlüklü kaydırma desteğini iyileştiriyor.  libinput 1.22.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

libinput, deneysel cihazları destekleyen bir proje değildir. Bir cihaz yaygın olarak kullanıma hazır değilse, libinput bu cihazı desteklemeyecektir. libinput 1.22.0 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x