Monado 0.2 OpenXR duyuruldu

AR/VR kulaklıklar için önde gelen açık kaynak kodlu bir OpenXR uygulaması olan Monado‘nun 0.2 sürümü, Jakob Bornecrantz tarafından duyuruldu. Monado 0.2 OpenXR’in çalışma zamanı modülü çok katmanlı desteği ve yeni denetleyici desteği içerdiği bildiriliyor. Son Monado geliştirici güncellemesinden bu yana üç ayın çok yoğun geçtiğini ve paylaşılacak heyecan verici gelişmeler olduğunu söyleyen Bornecrantz; bugüne kadar projeye yama, hata bildirimi ve fikir olarak katkısı olan herkese çok teşekkür ettiklerini ifade etti. Monado OpenXR topluluğunun bir parçası olmaktan gurur duyduklarını söyleyen Bornecrantz; her zaman olduğu gibi, Monado veya OpenXR hakkında daha fazla bilgi edinmek için biraz yardım almak isteyenlerin kendileriyle iletişime geçebileceğini ifade etti. Monado 0.2 OpenXR hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Xrgears çalıştıran Monado’nun OpenXR kompozisyon katmanları API’sini kullanan bir demosunu aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Monado’ya hataları bildirmek veya katkıda bulunmayı sormak için Discord’a katılabilirsiniz. Referans ve test için xrgears demosunun bir kolunu kullanmak üzere buradan yararlanabilirsiniz. Ubuntu tabanlı sistemler için PPA’ya buradan ulaşabilirsiniz.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x