Monado 21.0.0 OpenXR duyuruldu

AR/VR kulaklıklar için önde gelen açık kaynak kodlu bir OpenXR uygulaması olan Monado‘nun 21.0.0 sürümü, Jakob Bornecrantz tarafından duyuruldu. Monado’nun artık resmi olarak uyumlu bir OpenXR uygulaması sağladığını duyurmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Bornecrantz; uyumlu OpenXR 1.0 uygulamalarının resmi listesinin artık OpenXR uygunluk test paketini “simüle edilmiş” bir cihazda çalıştırmaya dayanan Monado’yu içerdiğini belirtti. Bornecrantz; bugüne kadar projeye yama, hata bildirimi ve fikir olarak katkısı olan herkese çok teşekkür ettiklerini ifade etti. Monado OpenXR topluluğunun bir parçası olmaktan gurur duyduklarını söyleyen Bornecrantz; her zaman olduğu gibi, Monado veya OpenXR hakkında daha fazla bilgi edinmek için biraz yardım almak isteyenlerin kendileriyle iletişime geçebileceğini ifade etti. Monado 21.0.0 OpenXR hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Monado’ya hataları bildirmek veya katkıda bulunmayı sormak için Discord’a katılabilirsiniz. Referans ve test için xrgears demosunun bir kolunu kullanmak üzere buradan yararlanabilirsiniz. Ubuntu tabanlı sistemler için PPA’ya buradan ulaşabilirsiniz.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x