“Not so Common Desktop Environment” (NsCDE) 2.2 duyuruldu

İlhamını bir zamanlar Unix iş istasyonlarında yaygın olan CDE masaüstünden alan “Not so Common Desktop Environment” NsCDE’nin 2.2 sürümü duyuruldu. NsCDE’nin FVWM’ye dayanan hafif bir hibrit masaüstü ortamı olarak kabul edildiği ama orijinalinden daha modern özelliklere ve daha yüksek sistem/kullanıcı gereksinimlerine sahip olduğu ifade ediliyor. Çeşitli tema düzeltmeleriyle geldiği belirtilen yeni sürümde, .desktop dosyalarının artık standartlara daha uyumlu, simge temalarıyla güncellendiği, GTK2/GTK3 motor CSS dosyalarının birleştirildiği ve bazı düzeltmeler eklendiği, ortak kullanıcı erişimi (CUA) anahtar bağlama desteğinin verildiği, Firefox CSS güncellemeleri ve belge güncellemeleri yapıldığı söyleniyor. GPLv3 lisansı altında kullanıma sunulan NsCDE için hazırlanan paketler; Fedora, SUSE, Ubuntu ve Debian’da kullanılmak üzere .rpm ve .deb paketleri olarak da kullanıcıya sunuluyor. Daha fazla Firefox CSS güncellemesi yapılan yeni sürümde, f_PolkitAgent daha taşınabilir ve kararlı olacak şekilde yeniden düzenlenmiş bulunuyor. “Not so Common Desktop Environment” (NsCDE) 2.2 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

NsCDE’ye ait paketler; Fedora, SUSE, Ubuntu ve Debian’da kullanılmak üzere .rpm ve .deb paketleri olarak da kullanıcıya sunuluyor. “Not so Common Desktop Environment” (NsCDE) 2.2 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x