Ankara’da Bootcamp’te öğrenciler LibreOffice’i inşa ediyor

C ++ bilgi ve becerilerine sahip olanların harika olanaklar bulacağı belirtilen LibreOffice inşası ile ilgili olarak Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde bir eğitim kampı açıldı. LibreOffice ve Collabora verimlilik geliştiricisi Muhammet Kara tarafından verilen derslerle ortaya çıkan etkinlik, 5. oturumunu/haftasını tamamlamış bulunuyor. İlk dört haftada C ++ temelleri ve sentaks, operatörler, veri tipleri, diziler, işaretçiler, istisnalar gibi konuların ele alındığı söyleniyor. Collabora’nın LibreOffice’in geliştirilmesine yönelik coşkusundan gerçekten memnun olduğu belirtiliyor. Ankara da Bootcamp’a sponsor olmaktan mutluluk duyuyor. Eğitim programının öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğü, etkinliğin farklı alanlarda da fark edildiği belirtiliyor.

Konuya ilişkin olarak collaboraoffice.com’da yayımlanan yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Değerli dostumuz Muhammet Kara’ya çalışmalarında başarılar diliyoruz.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x