LibreOffice 4.2.0 Beta1

The Document Foundation, 4.2.0 sürümünün birinci beta sürümünü duyurdu. Bu sürümün bir test sürümü olduğunu ifade eden vakıf duyurusu, sürümün, yalnızca kalite güvencesi için QA testi için kullanılması gerektiğini hatırlatıyor. QA testi hakkında bilgi edinmek için kalite güvencesi (QA) test eden sayfasının ziyaret edilebileceği belirtiliyor. Bu sürümün var olan LibreOffice kurulumuna paralel kurulacağı ifade ediliyor. Farklı dağıtımlar için ayrıntılı kurulum yönergelerinin incelenmesi özellikle önerilirken, sürüme ilişkin hataların Bugzilla üzerinden bildirilebileceği ifade ediliyor. LibreOffice 4.2.0 Beta1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

ODT, HTML, DOC, DOCX, RTF dosya biçimlerinin tamamının desteklenmesi; Writer ile artık DOT dosyaları oluşturulabilmesi, Writer için tasarlanmış yeni bir tema yeni sürümle birlikte gelen yeniliklerden bazıları olarak sıralanıyor. Yeni sürümle ilgili özelliklerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. LibreOffice 4.2.0 Beta1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x