LibreOffice 4.3.4'ün Final Sürümü Duyuruldu

Sürüm adayı yalnızca birkaç gün önce duyurulan LibreOffice’in 4.3.4 sürümünün finali, sürüm takvimine göre biraz da erken bir tarihte The Document Foundation (TDF) tarafından duyuruldu. Bunun 4.3 serisinin beşinci sürümü olduğu belirtilirken, sürümün 60 hata düzeltmesi içerdiği ifade edildi. Teknik detaylarla ilgilenen kişilerin LibreOffice 4.3.4 sürümü için tüm değişiklikleri burada bulabilecekleri söylendi. Kullanıcıların yeni sürüme terfi etmelerinin önerildiği belirtildi. Yeni özellikler ve geliştirmelerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için tam sürüm notlarını inceleyebilirsiniz. Sürümün LibreOffice 4.3.4 RC1 ile aynı olduğu belirtilirken, LibreOffice 4.3.4 RC1 kullananların sürümü yeniden indirmelerine ve yüklemelerine gerek olmadığı vurgulandı. GCJ Java varyantlarında bilinen kimi sorunlar olduğu için GNU/Linux kullanıcılarına bunlar yerine OpenJDK kullanmaları tavsiye edildi. LibreOffice 4.3.4 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokratik bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan The Document Foundation (TDF); küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. Ocak 2014 itibarıyla TDF dünya çapında 190 üyeye ve 3.000′den fazla katkıcıya sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, yapacakları bağış ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 4.3.4 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x