LibreOffice 4.3.7 Final Sürüm Duyuruldu

İkinci sürüm adayını 21 Nisan 2015‘te duyurduğumuz LibreOffice 4.3.7’nin final sürümü sürüm takvimine uygun biçimde, The Document Foundation (TDF) tarafından duyuruldu, ancak resmi duyuru henüz yayımlanmadı. LibreOffice 4.3 ailesinin yedinci küçük sürümü olduğu söylenilen sürümün 110 hata düzeltmesi içerdiği belirtildi. Yeni özellikler ve geliştirmeler içeren sürüme ilişkin teknik detaylarla ilgilenen kullanıcıların 4.3.7 RC1 ve 4.3.7 RC2 sürüm notlarını inceleyebilecekleri ifade edildi. LibreOffice 4.3.7 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için resmi duyuru yayımlandıktan sonra sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokratik bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan The Document Foundation (TDF); küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. Ocak 2014 itibarıyla TDF dünya çapında 190 üyeye ve 3.000′den fazla katkıcıya sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, yapacakları bağış ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 4.3.7 edinmek için resmi duyuru yayımlandıktan sonra aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x