LibreOffice 5.0.2 Duyuruldu

İkinci sürüm adayı 18 Eylül 2015‘te çıkan LibreOffice 5.0.2’nin final sürümü, sürüm takvimine uygun biçimde, LibreOffice Konferansı’nda, The Document Foundation (TDF) tarafından duyuruldu. LibreOffice’in en yeni versiyonu olan LibreOffice 5.0.2, 5.0.x serisinin üçüncü kararlı sürümü olma özelliği taşıyor ve çeşitli yeni özellikler ile program geliştirmeleri içeriyor. Bütün kullanıcılar için uygun olduğu ifade edilen kararlı sürüm, çeşitli hata düzeltmeleri gerçekleştirilmiş olarak kullanıcıya sunuluyor. Teknoloji meraklılarını hedefleyen yeni sürümü kullanmakta tedirginlik çekecek kullanıcıların, hâlâ LibreOffice 4.4.5 ile devam etme şanslarının olduğu hatırlatıldı. Teknik detaylarla ilgilenen kullanıcıların RC1 ve RC2 sürüm notlarını inceleyebilecekleri belirtildi. Bu arada, 23-25 Eylül 2015 tarihlerinde Danimarka’nın ikinci büyük kenti olan Aarhus’ta gerçekleştirilecek olan LibreOffice Konferansı hatırlatılarak, sürümün konferansla buluştuğu ifade edildi. Tam özellikli açık kaynak kodlu ofis paketi olan LibreOffice; üstün birlikte çalışabilirlik özellikleri ile dikkat çekiyor. Önemli ölçüde geliştirilmiş kullanıcı arayüzüyle gelen yazılım, temiz bir görünüm sunuyor. Microsoft Office ya da Apple iWork gibi ofis paketleri ile daha iyi bir çalışabilirlik sunan ürüne diğer geliştirmeleri içeren çeşitli modüller eklenmiş bulunuyor. Fantastik bir topluluk tarafından tasarlanan bu güzel ofis paketi, yeni simgeler, menüler ve kenar çubuğunda gerçekleştirilen önemli iyileştirmeler sayesinde hoş bir görsel önizleme sunuyor. LibreOffice 5.0.2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokratik bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan The Document Foundation (TDF); küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, yapacakları bağış ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 5.0.2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

libreoffice.donate

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x