LibreOffice 5.0 İçin İkinci Hata Avcılığı Oturumu

Hatırlanacağı gibi, LibreOffice topluluğu, Temmuz sonunda çıkarılması planlanan LibreOffice 5.0’ın yeni özelliklerini, hataları ve yapılan düzeltmeleri, gerilikleri tespit etmek amacıyla 22-24 Nisan 2015 tarihlerinde 3 gün süren bir hata avcılığı oturumu düzenlemişti. Bu esnada, Haziran ayında, LibreOffice 5.0 RC 1 ile bir başka hata avcılığı oturumunun yapılacağını duyurmuştuk. Topluluk, Temmuz sonunda ya da Ağustos başında çıkarılması planlanan LibreOffice 5.0’ın yeni özelliklerini, hataları ve yapılan düzeltmeleri, gerilikleri tespit etmek amacıyla 19-21 Haziran 2015 tarihlerinde 3 gün sürecek ikinci bir hata avcılığı oturumu düzenliyor. Sürece daha az deneyimli gönüllüler de yardım ederek katkı sağlayacaklar. Hata avcılığı oturumu sırasında yardımcı olmak isteyen herkesin katkısına açık olunduğu ifade ediliyor. LibreOffice 5.0.0 RC1 buradan kullanıma sunulacak. LibreOffice 5.0.0 RC1 hata avcılığı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler buradan yararlanabilirler. LibreOffice 5.0.0 RC1 ön sürüm notlarına buradan ulaşılabilir.

2015, The Document Foundation (TDF) ve LibreOffice’in duyuruluşunun 5. yıldönümüdür. LibreOffice 4.5’ten itibaren temel LibreOffice sürümünün isminin de değiştirilmesine karar verilmiş bulunuyor. Yazılım bundan böyle LibreOffice 5.0 üzerinden devam edecektir. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiyi blog.documentfoundation.org üzerinde bulabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x