PCManFM ve LibFM 1.2.3

Tayvan’lı Hong Jen Yee tarafından geliştirilen PCMan dosya yöneticisinin (PCManFM) 1.2.3 sürümü çıktı. Sürüm duyuruları genellikle birlikte yapılan PCManFM ve LibFM’in sürümleri birlikte yapıldı, her iki uygulama da 1.2.3 sürümlerine güncellendi. Daha çok hata düzeltme ve daha güvenilir bir yazılım elde etme konusuna odaklanıldığı ifade edildi. LibFM’in önceki 1.2.2.1 sürümünden bu yana yapılan değişiklikleri görmek için seyir defterini inceleyebilirsiniz. Nautilus, Konqueror ve Thunar’ın yerine üretilen ve GNU Genel Kamu Lisansı altında yayınlanan özgür bir yazılım olan PCManFM; diğer geliştiriciler ile birlikte LXDE’nin standart dosya yöneticisidir. PCManFM; 2010 yılından bu yana, bütünüyle baştan yazılmak zorunda kalınmıştır. Yani, yeni PCManFM, eski 0.5.x serisinden tamamen farklıdır. Yönergeler, kurulum yolları ve yapılandırma dosyaları oluşturmak bakımından çok farklıdır. Temiz ve kullanıcı dostu arayüzle tam bir masaüstü yönetimi olanağı sağlayan PCManFM, çeşitli dillere tercüme imkanı da verir. Firefox sekmelerine benzeyen sekmeli pencerelerde çalışma olanağı sunan PCManFM, dosyaları sekmeler arasında sürüklemeye (sürükle-bırak desteği ) imkan sağlıyor.

İsteğe bağlı iki panel görünümü modu sunan PCManFM, engelliler için tam erişim desteği verirken, özelleştirilebilir ana pencere düzeni ve gelişmiş arama özelliğiyle kullanıma sunuluyor. Dosya şablonları desteği, GNOME ve KDE stillerine verilen destekle birleşiyor. PCManFM/libfm kurulumu konusunda kurulum kılavuzunu inceleyebilirsiniz. PCManFM ve LibFM 1.2.3 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

 

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x