Tizen Mayıs'ta Gelebilir

Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz yılın yaz aylarında Samsung’un Tizen platformu ile ilgili çalışmalarını sonlandırdığına yönelik haberler ortaya çıkmış ve sonrasında pek çok kaynak tarafından yapılan açıklamalarla ortaya çıkan söylentilerin doğru olmadığı ifade edilmişti. Uzunca bir süredir, Samsung’un Intel ile birlikte üzerinde çalıştığı Tizen platformuna yönelik olarak yeni bilgiler verilmeye başlandı. Aslında yılın ilk aylarında Samsung’un Tizen’li telefonlarını duyuracağı bekleniyordu. Ancak, beklenen olmadı ve Tizen’in çıkış tarihi yine ertelendi. Tizen için son olarak yayımlanan haberlerde, Tizen’li Samsung telefonlarının Mayıs ayında satışının başlayacağı belirtiliyor. Söylentilere göre satışlar öncelikle Brezilya’da, sonrasında Rusya’da gündeme gelecek.

Yılın ikinci çeyreğinin sonlarına dek Tizen yüklü iki farklı akıllı telefonun piyasaya çıkacağını belirten Samsung Ürün Müdürü Hankil Yoon; Tizen’in yalnızca giriş seviyesi akıllı telefonlarda değil, orta ve üst seviye modellerde de sunulacağını ifade etti. Piyasaya sürülmesi beklenen ilk Tizen yüklü Samsung akıllı telefonun çift çekirdekli Krait işlemci, 1 GB RAM, 720p ekran ve 4G (LTE) kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip olacağı söyleniyor.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x