Bilgisayar Donanımı

Teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Fakat insanlarımız teknolojiden geri kalmamakla beraber, teknolojiden korkmaktalar. En yeni teknolojiyi satın alarak bozulacak korkusuyla kullanamayan birçok insan bulunmakta. Özellikle ülkemizin en büyük ithalat kalemlerinden biri olan teknolojiyi verimli bir şekilde kullanarak ekonomimizi büyük yüklerden kurtarabiliriz. Bu kitap teknolojinin temeli olan donanım ürünlerini tanıtmak, önemli özellikleri ile ilgili bilgi vermek ve verimli kullanılmasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu amacı gerçekleştirmeye en büyük destek şüphesiz eğitimcilerimizden özellikle de Bilgisayar Öğretmenlerinden gelecektir. Yazara göre teknolojinin etkili ve verimli seçilmesi, kullanılması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması görevi en çok BÖTE bölümlerine düşmektedir.

BÖTE Bölümü öğrencilerimizin donanımdan başlayarak teknolojiyi iyi tanımaları gerekmektedir. Yeni programa eklenen Bilgisayar Donanımı dersi ile daha iyi bir öğrenme ortamı yakalayacak olan öğrencilerimiz bunu değerlendirmeleri halinde gelecekte de görevlerini daha iyi bir şekilde yerine getirme imkanı bulacaklardır. Sadece BÖTE bölümüne değil, teknoloji ile ilgilenen herkese kaynak olacak şekilde yazılmıştır. Kitabın uzun bir süre teknoloji başvuru kaynağı olarak kullanılmasını ümit ediyoruz.

Ufuk Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Levent Emmungil’in yazdığı Bilgisayar Donanımı adlı e-kitabı indirmek için tıklayınız.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x