Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Allen Carr’ın yirmi yıl önce bir vizyonu vardı: ‘Dünyayı sigara içmekten kurtarmak.’ 2 Eylül 1934 yılında, İngiltere’de çok sigara içen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelir. Babasını akciğer kanserinden kaybetmesine rağmen Allen Carr, 16 yaşında sigara içmeye başlar. Bir kaç yıl içinde günde yaklaşık 100 sigara içmeye başlar. Bir çok kişinin denediği gibi, o da bir kaç kez sigarayı bırakmayı dener, ancak başarısız olur. Bir yüzyılın çeyreği boyunca elinden sigarayı bırakmayan Allen Carr, 1983 yılında kendisi için sigarayı bırakmanın tek kolay yolunu keşfeder ve nihayet kurtulur. Bu seferki bırakışı daha önceki denemelerine hiç benzemez. Çok rahat, kolay, acı çekmeden ve keyifli bir biçimde sigaradan kurtulur. Ne kilo alır, ne gergin günler yaşar. Bu olağanüstü tecrübesini çevresindeki sigara içen insanlarla paylaşmaya başlar ve böylece adım adım dünya çapında kabul edilmiş ve denenmiş metodunu geliştirir. Birebir görüşmeleri çoğaldıkça grup seansları vermeye başlar. Londra’da kurduğu ilk kliniğinde dünyanın her yerinden on binlerce insan seanslarına katılmaya başlar. Grup seans taleplerine tek başına yetişemeyince, hem kendisi gibi uzmanlar yetiştirmeye, hem de sigara bırakma konusunda kitap yazmaya başlar.

 

Yazar olmadığı için kitabını yazmaya şüphe ve kaygıyla başlar, ancak kitap milyonlarca insan tarafından okunur ve 25 dile çevrilir. Dünya çapında yaklaşık 50 klinik çalışmaktadır. Allen Carr halen uzman yetiştirir, sigara ve bırakmak konulu konferanslara ve televizyon programlarına uzman olarak davet edilir. Halen çeşitli konularda kitaplar yazar.” Allen Carr’ın Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu adlı e-kitabını edinmek için tıklayınız. Allen Carr için yapılan “Sigarayı bırakmak çok kolay Allen Carr” adlı videoyu da izleyin:

, , , ,

0 0 Oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
kuzgun_
kuzgun_
5 yıl önce

fotran paylaşacak başka bişey bulamadım mı 🙂 okusam okumasam bitirdi beni.. inş faydasını görürüm.. kolay gelsin teşk. 😉

0
Yorum yapar mısınız?x
()
x