MintBox Mini Geliyor

2015 yılının heyecan verici haberlerle başladığını söyleyen Linux Mint ekibi, Linux Mint ve Compulab’ın, bu yıl, “MintBox Mini” adlı yepyeni bir birim ile geldiğini belirtti. 0.22l civarında bir hacme ve 0.95 civarında bir kalınlığa sahip olan “MintBox Mini” cepte taşınabilecek kadar küçük. Hacim bakımından Intel NUC’tan 3 kat, MintBox’tan 5 kat daha küçük bir ürün. Pasif soğutmalı Fansız tasarımı ve dahili SSD depolama özelliği sayesinde tamamen sessiz. “MintBox Mini” şu özelliklere sahip: 802.11 b/g/n Wifi, Gigabit Ethernet ağ bağlantısı, 5 USB bağlantı noktası (3xUSB2.0 ve 2xUSB3.0), kulaklık için jak giriş/çıkışı ve mikrofonlar, MicroSD okuyucu, çift monitör/TV için iki HDMI soketi. 4GB RAM ile donatılmış 64GB SSD, Radeon R3 GPU ve AMD A4 6400T CPU tarafından destekleniyor. Ürünün, 2012 “MintBox Pro”dan iki kat daha güçlü olduğu söyleniyor.

CompuLab’ın ürünü 295$ fiyatla ve 5 yıl garantili olarak satmayı planladığı ifade ediliyor. “MintBox Mini” Amazon (US) ve Amazon (Europe) üzerinden de kdv dahil 295$ fiyatla satışa sunulacak. “MintBox Mini” hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için fit-pc.com adresinden yararlanabilirsiniz. 2015 yılının ikinci çeyreğine yakın tarihlerde benchmark sonuçları da yayımlanacak.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
osifa
osifa
8 yıl önce

5 yıl garanti verdikleri iyi olmuş SSD depolamanın ömrünün (eğer daha da uzamadıysa) 5 ila 10 yıl olduğu düşünülürse 5 yıl garanti insana güven veriyor. Türkiye’ye gelse, dolar kuru ile yaklaşık 600, eh vergi de 200 olsa fiyatı 800 TL eder. Asgari ücret alan bir Amerikalının ücretinin 1/3, asgari ücret alan Türkün ise neredeyse maaşının tamamı.

Son olarak çok sevimli gözüktüğünü söylemeliyim. İnsanın hemen alası geliyor. 🙂

0
Yorum yapar mısınız?x