Tehnoetic Kablosuz USB Adaptör Artık Özgürlüğünüze Saygılı ve FSF Sertifikalı

Özgür Yazılım Vakfı (FSF), Tehnoetic TET-N150 kablosuz USB adaptöre özgürlüğünüze saygısı nedeniyle Respects Your Freedom (RYF) sertifikası verdi. Online mağazadan satın alınabilen TET-N150 Tehnoetic kablosuz USB adaptör de kullanıcılarının özgürlüğü, ürün üzerinde kontrol hakkı ve gizlilik konularında FSF standartlarını karşıladığı için RYF sertifikasını almaya hak kazanmış bulunuyor. Tehnoetic kurucusu Tiberiu C. Turbureanu; kullanıcılara tamamen özgür sistemleri çalıştırabilmeleri için gerekli araçları vermeyi ve Özgür Yazılım Topluluğunun çalışmalarına destek olmak üzere etik işletmeleri teşvik etmek amacıyla Tehnoetic’i kurduğunu ifade etti. Adaptör üzerinde kullanılan Atheros AR9271 chip için aygıt yazılımı üzerinde odaklandıklarını söyleyen Turbureanu; ThinkPenguin TPE-N150USB USB kablosuz bağdaştırıcı tarafından kullanılan yongasetinin aynısını kullandıklarını belirtti.

Turbureanu; bunun özgür GNU/Linux dağıtımları tarafından kullanılan çekirdek içinde paketlenmiş olduğunu belirtti. Özgür donanım sertifikasyonuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için FSF’nin ilgili sayfasına başvurabilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Tiberiu C. Turbureanu (Tehnoetic)
Tiberiu C. Turbureanu (Tehnoetic)
9 yıl önce

I am the owner of Tehnoetic online shop and I would like to thank you for covering in Turkish the FSF press release and thus supporting an ethical business whch helps liberate users!

It would be nice to have the FSF press release translated in Turkish, too. I translated it in Romanian and geneghys translated it in French:

http://forum.ubuntu.ro/viewtopic.php?id=22204

http://lesazas.org/2014/05/25/tehnoetic-un-adaptateur-usb-sans-fil-certifie-fsf-qui-respecte-votre-liberte/comment-page-1/

I sent both of them to the FSF in order to be uploaded to the fsf.org website. It would be nice to have Turkish too.

Once again, thank you for doing such a great work for the free software movement!

0
Yorum yapar mısınız?x