Archman 2019.01 Openbox Edition topluluk sürümü duyuruldu

Xfce 2019.01 sürümü 5 Ocak 2019‘da duyurulan Archman’ın Openbox Edition topluluk sürümü de duyuruldu. @illedelinux’un güzel çalışmalarından biri olan yeni sürüm; hafif, görsel ve güçlü özelliklerle kullanıma sunuluyor. Pek çok optimizasyonun kullanıcı için hazır olarak geldiği bildirilen yeni sürüm, sol alt köşede bir başlat menüsü yerine, sol tarafa fare imleci getirildiğinde küçük ve kullanışlı bir panel ve üzerinde menü seçeneği içeriyor. Üstelik bu paneli, sabitlemek ve görünür durumda bırakmak da mümkün. Calamares yükleyici ile gelen sistem, Virtualbox 6.0.0-3 ile geliyor. 4.20.arch1-1 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistem, pek çok güncel paket ve sürücü içeriyor. Archman 2019.01 Openbox Edition topluluk sürümü hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için @tulliana’nın sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Archman 2019.01 Openbox Edition topluluk sürümü edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
illedelinux
illedelinux
5 yıl önce

Çok teşekkürle ustam:)
Küçük bir bilgi, bu sürümü Doldur-Boşalt şeklinde tasarladım, varsayılan olarak ekranda hiç bir şey yok ama tek tık ile bir anda her şeyi ekrana getirebiliyorsunuz.
Bunu minimum sistem kullanımı ve kullanıcılara daha pratik seçenek sunmak için düşündüm. Bundan sonraki sürümler geri dönüşler doğrultusunda daha da gelişerek bu sürümdeki tasarımın devamı olacak.
Duyuru için tekrar teşekkürler.

1
0
Yorum yapar mısınız?x