Archman 2020-04 Xfce duyuruldu

Her 3 ayda bir, kod ismi değiştirilen ana sürümler yayınlayan Archman GNU/Linux’un yeni sürümü Archman 2020-04 Xfce, henüz duyuruldu. Sadece Arch linux olmakla övünen ve hızlı, görsel, kararlı ve kolay bir dağıtım olan Archman’ın yeni sürümünün, mümkün olduğunca az kaynak tüketen, sade, görsel ve kararlı bir sistem olarak kullanıma sunulduğunu söyleniyor. Kod adı Manyas olan sürüm, 5.6.4.arch1 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılmış bulunuyor. calamares 3.2.18 ile gelen sistem içinde; pamac-aur 9.4.2, archman-settings-manager 0.5.5, libreoffice-still 6.3.5, gimp 2.10.18, inkscape 0.92.4 gibi güncel paketler yer alıyor. Xfce4 4.14 masaüstü ortamıyla kullanıma sunulan sürüm, AUR depoları varsayılan olarak etkin biçimde geliyor. Archman 2020-04 Xfce hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Archman 2020-04 Xfce edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
archer
archer
2 yıl önce

distro anonsu mevcut, siz copy-paste edirsiz xerhalde xep aynı xeberi mükerrer edirsiz

https://archman.org/topluluk/teknik-destek-archman/archman-xfce-2020-04-kod-adi-manyas-kararli-surum-hazir

tulliana
tulliana
2 yıl önce
Reply to  archer

Kıymetli kullanıcımız, zaman zaman sürüm duyurularımız kurulum medyasının yayınlanmasından sonra yapılmaktadır. Aradaki boşluk test ve ihtiyat süresi olarak özellikle bırakılmaktadır. Umursamanız bize karşı ilgili olduğunuzu gösterir, teşekkür ederiz. GetGNU açık kaynak özgür yazılım haberlerini sıcağı sıcağına yayınlayan emektar ve verimli bir platform. Kendilerine katkıları için teşekkür ederiz. Yayın politikalarını incitmemek gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla..

tulliana..

illedelinux
illedelinux
2 yıl önce
Reply to  tulliana

Demiray ustam nasılsın.
Ayran içtik ayrı düştük ama dost olduğumuzu sevgili filozof ustamın izniyle buradan belirteyim.

tulliana
tulliana
2 yıl önce

Ayran da içmedik ama ne olduğunu da anlamadık doğrusu. Kırgın da değiliz. Gönlümüz her daim açıktır. Her daim bekleriz. Sevgiler saygılar.

6
0
Yorum yapar mısınız?x