Arkadaşına Windows'u Geçip GNU/Linux'u Denemesi İçin Yardımcı Ol

Özgür Yazılım Vakfı (FSF), insanların GNU/Linux’a teşvik edilmeleri konusunda bir yazı yayımladı. Yazı, şöyle: “Şu anda Windows 10 yükleyen milyonlarca insanı durduramayız ama dostlarımız üzerinde, Windows’u pas geçip özgür bir dünyada bizlere katılmaları için etkili olabiliriz. Bir arkadaşınıza GNU/Linux’a geçmesi konusunda yardımcı olun. Özgür Yazılım Vakfı (FSF) da Windows’dan vazgeçip özgür yazılımla ilgilenen insanlar için yeni bir alan oluşturdu. FSF, GNU/Linux dağıtımlarının listesini tutar ve ayrıca, sayısız çevrimiçi kaynak vardır. Arkadaşınız, Windows’u terk etmek için henüz tam olarak ikna olmamış ama özgür yazılımı da denemek istiyorsa, ona öncelikle Windows üzerinde de çalışan bu özgür programları gösterebilirsiniz.”

“Yeni bir bilgisayar satın almayı düşünen arkadaşlarınıza, Respects Your Freedom (RYF) sertifikasıyla onayladığımız dizüstü bilgisayarları gösterin. Sosyal medya üzerindeyseniz, sosyal medya sistemlerinde kullanıcıya saygı konusundaki  önerilerimize bakın.

fsf.org

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x