Debian GNU/Hurd 2021 duyuruldu

Debian “Sid”in enstantanesi olan Debian GNU/Hurd 2021, Samuel Thibault tarafından duyuruldu. Debian GNU/Hurd ekibi olarak Debian GNU/Hurd 2021’i duyurmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen geliştiriciler; bunun resmi bir Debian sürümü olmadığını ama resmi bir Debian GNU/Hurd sürümü olduğunu belirttiler. Bunun kararlı sürüm Debian “Bullseye”nin duyurulacağı tarih itibariyle (14 Ağusto 2021) bir Debian “Sid” kalıbı olduğu belirtilirken, bu nedenle çoğunlukla aynı kaynağa dayandığı ifade edildi. Debian GNU/Hurd’un şu anda i386 mimarisi için şu anda mevcut olduğu ve Debian arşivinin yaklaşık %70’i ve daha fazlasıyla geldiği belirtiliyor. Dosya kaydı kilitleme desteği eklenen yeni sürüm; deneysel APIC, SMP ve 64bit desteği de içeriyor. Debian GNU/Hurd 2021 hakkında bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Katkıda bulunnan herkese teşekkür edilirken, kurulum için yapılandırma bilgilerinin okunması isteniyor. İhtiyaç duyarsanız, Sık Sorulan Soruları (SSS) burada bulabilirsiniz. Debian GNU/Hurd 2021 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , , , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x