Debian GNU/Linux 9 “Stretch”in LTS desteği ömrünün sonuna geldi

Debian uzun süreli destek (LTS) ekibi, Debian GNU/Linux 9 “Stretch”’in LTS desteğinin 1 Temmuz 2022’de kullanım ömrünün sonuna ulaştığını duyurdu. Emilio Pozuelo Monfort’un Debian e-posta listesine gönderdiği bir bildirimle duyurulan konu, Debian GNU/Linux 9 “Stretch”in LTS kullanıcılarının sistemlerini yükseltmeleri gerektiği anlamına geliyor. Zira artık Debian GNU/Linux 9 “Stretch” için hiçbir güvenlik güncellemesi sağlanmayacak. LTS Ekibinin, mevcut eski kararlı sürüm olan Debian 10 Buster’e geçişi hazırlayacacağını belirten Monfort; Buster için son nokta güncellemesinin önümüzdeki ay içinde yayınlanacağını söyledi. Debian GNU/Linux 9 “Stretch”ten yükseltme ve Buster kullanımı hakkında daha fazla bilgi için LTS/Using sayfasının incelenmesini öneren Monfort; Debian ve LTS Ekibi, katkıda bulunan tüm kullanıcılara teşekkür ettiğini belirtti. Emilio Pozuelo Monfort’un Debian e-posta listesine gönderdiği bir bildiriye buradan ulaşabilirsiniz.

İlkin 17 Haziran 2017‘de duyurulan Debian GNU/Linux 9 “Stretch”, çıkarılışının üzerinden beş yıl geçtikten sonra ömrünün sonuna ulaşmış oldu. Debian 10 Buster için uzun süreli destek de (LTS) 30 Haziran 2024’te sona erecek. Debian GNU/Linux 9 “Stretch”’in LTS desteğinin 1 Temmuz 2022’de kullanım ömrünün sonuna ulaştığı haberi, debian.org üzerinden de yayımlanmış bulunuyor.

, , , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x