FreeBSD’nin 10.2 Final Sürümü Duyuruldu

Üçüncü sürüm adayı 7 Ağustos 2015‘te duyurulan serverlerin, masaüstü bilgisayarların ve gömülü aygıtların gözde işletim sistemi FreeBSD’nin 10.2 final sürümü, Glen Barber tarafından duyuruldu. FreeBSD sürüm mühendisliği ekibinin FreeBSD 10.2 final sürümü duyurmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Barber; 10.x serisinin üçüncü versiyonu olan sistemin bir dizi iyileştirme sunduğunu belirtti. Bazı anahtar değişiklikleri ve ZFS iyileştirmeleri içeren sistemin, GNOME ve KDE masaüstü ortamlarının yeni versiyonlarıyla geldiğini söyleyen Barber; GNOME 3.14.2 ile KDE 4.14.3’ün kullanıcıya sunulduğunu ifade etti. DNS gizliliğini korumak için Resolvconf’un 3.7.0, ntp yazılımının ise 4.2.8p3 sürümüne güncellediğini söyleyen Barber; yeni rc scripti growfs’un sisteme eklendiğini ve CentOS 6 portlarını desteklemek üzere Linux uyumluluk versiyonunun güncellendiğini sözlerine ekledi. Geliştirilmiş FreeBSD/ARM desteği için çeşitli geliştirme ve güncellemeler yapılan FreeBSD 10.2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve kalıpların MD5/SHA256 checksums değerlerine ulaşabilmek için sürüm duyurusunu ve sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

FreeBSD 10.2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yafez Diham
Yafez Diham
8 yıl önce

Merhabalar , ben Gnome3 sürümünü 3.16.2* diye biliyorum
İyi günler..

* porttan kurulum için http://www.freshports.org/x11/gnome-desktop/ , belki pkg sürümü daha 3.16.2’ye yükseltilmemiş olabilir , ama genelde FreeBSD’de porttan kurulum yapılıyor.

Yafez Diham
Yafez Diham
8 yıl önce
Reply to  filozof

:)) Evet linke hiç bakmamıştım , dikkatsizlik etmişim . Bilgilendirmeniz için teşekkürler . Demekki pkg’yi referans almışlar . Ama öyle de olsa “updated” demiş olmalarını anlayamadım , ben 3.14.2’nin 2014’ten beri mevcut olduğunu biliyorum , ilginç .
Saygılarımla ;
İyi akşamlar..

Felasife
Felasife
8 yıl önce

Duyuru için eline sağlık sevgili filozof, sağ olasın. 🙂

Normalde FreeBSD duyurularında pek böyle, Kde, Gnome belirtmez ama bu sürümde belirtmiş ne hikmetse:))

0
Yorum yapar mısınız?x