GNU Emacs Manual E-Kitap

Bu, GNU Emacs Manual‘in onyedinci baskısıdır. GNU Emacs‘ın 24.2 sürümü için güncellenmiştir. 1985-1987 ve 1993-2012 yılları arasında Free Software Foundation tarafından yayımlanan kitap; GNU Genel Kamu Lisansı altında kullanıma sunulmuş ve kopyalama, değiştirme, dağıtma özgürlüğüyle kullanımı teşvik edilmiştir. GNU Emacs metin editörü, 1975 yılında Richard M. Stallman tarafından geliştirildi. O, ACM Grace Hopper ödülü, MacArthur Vakfı bursu, Electronic Frontier Foundation Pioneer ödülü, Sosyal/Ekonomik iyileşme için Takeda Ödülü, ayrıca çok sayıda fahri doktora kazandı. Emacs çok dilli bir metin editörüdür ve tüm e-postalarınızı, Usenet haber ihtiyacınızı, web sayfalarınızı takip etmenize yardımcı olur; hatta bir günlüğü bile vardır, ayrıca randevu için de bir takvimi. İş yorgunluğu bastırdığında, Emacs oynamak için oyunlar da içerir. Java, Perl, C, C++, Objective C, Fortran, Lisp, Scheme ve Pascal dahil olmak üzere 25 programlama dili için özel düzenleme modu içeren GNU Emacs; GNU/Linux, Unix, Windows/DOS ve VMS sistemler için özel betik dili modlarına sahip. Ve çok daha fazlası…

GNU Emacs Manual, İngilizce bir kaynak ama GNU Emacs konusunda oldukça iyi bir eser. Mutlaka edinmenizi öneririm. GNU Emacs Manual e-Kitabı edinmek için tıklayınız.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x