İlledelinux Translate

Bilindiği gibi, Debian Türkiye Forum’un değerli bir üyesi, değerli arkadaşımız Vedat Kılıç; uzun zamandır kendine özgü ISO kalıpları hazırlıyor. Vedat, bunları kendisine ait olan gnulinuxfree.blogspot.com üzerinden yayımlıyor. Bilindiği gibi, daha geniş bir çevreye duyurulması amacıyla bu çalışmaları forum üzerinden ve buradan da sizlere duyurmaya çaba gösteriyoruz. Vedat Kılıç‘ın en son yazdığı “İlledelinux Translate” başlıklı yazı, hepiniz için çok kullanışlı bir dosya tanıtımı yapıyor. Değerli dostumuz, dokuz dilde sayfa çevirisi yapan bir dosya hazırlamış. Bu dosyayı web tarayıcılarının yer imlerine eklenmesi için html formatında hazırladığını söylüyor. Gerçekten çok kullanışlı bu çalışmaya bir göz atmanızda yarar var.

Dokuz dilde sayfa çevirisi yapan bir dosya hazırladım. Bu dosyayı web tarayıcıların yer imlerine eklenmesi için html formatında hazırladım. Web tarayıcılarda Yer İmleri > Yer İmlerini İçe Aktar seçeneğiyle dosyayı yer imlerine ekliyorsunuz. Daha sonra resimde görüldüğü gibi girdiğiniz sitede hangi dile tıklarsanız site dilini o dile çevirir. Bu işlemin eklenti yerine yer imleri için olması fazladan yük bindirmeyeceği için daha makuldur. Bu işlem hem tarayıcıya yük bindirmiyor hem Chromium tabanlılar dışında olan tarayıcılara da yarıyor. Bir başka artısı da Chrome’un çevirmediği sayfaları da çeviriyor ve çevirdiği sayfanın sitesinde başka sayfaya geçtiğinde otomatikman çevirmeye devam ediyor.

Html dosyasını buradan indirin: İlledelinux Translate

Daha önce de bahsettiğim gibi bu da siteler için yaptığım css dosyası.

Resimde görüldüğü üzere fare ile dünya simgesinin üzerine gelindiğinde bu pencere açılır. Misafirler sitenizi kendi dillerine çevirerek onlara misafirperverliğinizi göstermiş olursunuz. Dosya içeriğini sitenizde istediğiniz yere ekleyebilirsiniz, her yere uyumlu olacak şekilde hazırladım.

Buradan indirin: İlledelinux Translate CSS

Translate-css adlı dosyanın içeriğini kopyalıyorsunuz, sitenizin ana gövdesinde uygun gördüğünüz bir yere yapıştırıyorsunuz.

gnulinuxfree.blogspot.com

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x