Linux Mint 17.2'ye Yükseltme Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi Linux Mint 17.2, 29 Haziran 2015 tarihinde kullanıma sunulmuş, 30 Haziran 2015‘te de resmi duyurusu yapılmıştı. Bilindiği gibi, Linux Mint 17 ve Linux Mint 17.1 sürümlerini Linux Mint 17.2’ye yükseltmek mümkündür. Linux Mint 17.2 sürümüne yükseltme yapmak için, öncelikle Güncelleme Yöneticisinde yenile düğmesine tıklayarak paket bilgisi önbelleğini güncellemeniz gerekiyor. Paket bilgisi önbelleği güncellendikten sonra ilkin mintupdate paketinin güncellenmesi gerekiyor. mintupdate paketi güncellendikten sonra mint-upgrade-info paketinin de güncellenmesi gerekiyor. Bundan sonra, sürüm yükseltme işlemine geçilebilir. Güncelleme Yöneticisinin düzenle sekmesindeki “Linux Mint 17.2 Rafaela sürümüne yükselt” seçeneğine tıklanmasıyla yükseltme işlemini gerçekleştirecek sihirbaz, işleme başlayacaktır. Devam Et düğmesine tıklayarak sürüm yükseltme işlemine başlayabilirsiniz. Sonra, sırasıyla Sürüm Notlarına ve Yeni Özelliklere ait  bilgilerin yer aldığı resmi blog sayfalarının bağlantılarının bulunduğu kısımlar gelecek. Dilerseniz, bunları inceleyebilirsiniz. En son, yükseltmeye başlamak için “Riski anladım. Linux Mint 17.2 Rafaela sürümüne yükseltmek istiyorum” cümlesine ait kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor.

Artık Uygula düğmesine tıklayarak sürüm yükseltmeyi başlatabilirsiniz. İlkin paket bilgisi önbelleği güncellenecek ve sonra, yeni sürüme ait paketler indirilip kurulacaktır. Kurulum işlemi başarıyla tamamlandığında, özet bölümüne ulaşacaksınız ve böylece yükseltme işlemi tamamlanmış olacak.

mintupdate.m
İlkin mintupdate paketinin güncellenmesi gerekiyor.


mint-upgrade-info paketinin de güncellenmesi gerekiyor.


Düzenle sekmesindeki “Linux Mint 17.2 Rafaela sürümüne yükselt” seçeneği tıklanır.


Devam Et butonuna tıklayarak sürüm yükseltme işlemine başlayabilirsiniz.


“Riski anladım. Linux Mint 17.2 Rafaela sürümüne yükseltmek istiyorum” cümlesine ait kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor.


Kurulum işlemi başarıyla tamamlandığında, özet bölümüne ulaşacaksınız ve böylece yükseltme işlemi tamamlanmış olacak.

How to upgrade to Linux Mint 17.2

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x