Qmmp 0.9.1 Nasıl Yüklenir?

Açık kaynak kodlu Winamp benzeri popüler bir multimedya oynatıcı olan Qmmp; Qt ile yazılmıştır ve son sürümü 0.9.1’dir. Yeni sürümde, 16-bit dönüştürücü problemi giderilen ve Rusça çevirisi güncellenen yazılım; MPEG1 layer 2/3, Ogg Vorbis, Ogg Opus, Native FLAC/Ogg FLAC, Musepack, WavePack, WMA, Midi gibi pek çok multimedya dosya formatı için destek sunuyor. XMMS ve Winamp 2.x temaları ve 10-bant ekolayzır desteğiyle gelen Qmmp; Mplayer üzerinden video oynatma olanağı sağlıyor. FLAC ve WavPack için gömülü CUE desteği sunan yazılım; m3u, pls, XSPF formatları için çoklu çalma imkanı sunuyor. Qmmp 0.9.1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için değişiklikler sayfasını inceleyebilirsiniz. Qmmp 0.9.1 yükleme işlemini bir PPA depodan yapacağımız için işimiz kolaydır. Yapılması gereken, ilgili PPA deponun sisteme eklenmesi ve yükleme komutunun verilmesidir.

qmmp0

O halde yükleme işlemine başlayabiliriz. Ancak yükleme işlemi için Ubuntu 15.04 Vivid Vervet, Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, Ubuntu 12.04 Precise Pangolin, Linux Mint 17.2 Rafaela, Linux Mint 17.1 Rebecca, Linux Mint 17 Qiana, Pinguy OS 14.04, Elementary OS 0.3 Freya, Deepin 2014, Peppermint 6, Peppermint 5, LXLE 14.04 ve Linux Lite 2 gibi dağıtımların esas alındığı unutulmamalıdır. Öncelikle PPA depoyu ekliyoruz:

sudo add-apt-repository ppa:forkotov02/ppa

Depoları güncelliyoruz:

sudo apt-get update

Yükleme işlemini gerçekleştiriyoruz:

sudo apt-get install qmmp qmmp-plugin-pack

Dilenirse, qmmp and qmmp-plugin paketini kaldırmak için şu kodu verebilirsiniz:

sudo apt-get remove qmmp qmmp-plugin-pack

qmmp1

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Web_Monster
Web_Monster
8 yıl önce

Cidden çok şık bir görünümü var. Kesinlikle bu paketi kuracağım 🙂

0
Yorum yapar mısınız?x