TeamViewer 10 Beta Nasıl Kurulur?

Son derece başarılı ve kapsamlı bir uzak masaüstü paylaşım programı olan TeamViewer ile internet bağlantısı aracılığı ile TeamViewer ID ve şifresine sahip olduğunuz herhangi bir bilgisayara bağlanabilir ve o bilgisayarı uzaktan kendi bilgisayarınız üzerinden kontrol edebilir ve hatta dosya aktarımı yapabilirsiniz. Dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan programın Türkçe desteği olması da ayrı bir artısı. TeamViewer’i Android cihazlara kurmak da mümkün. Programın son sürüm Türkçe versiyonunu bilgisayara indirip açtığınızda, karşınıza ilkin programı bilgisayara yükleme veya kurulum yapmaksızın direkt çalıştırma seçeneği çıkar. Kurulum seçeneğini tercih ettiğinizi varsayarak, devamında kişisel olarak mı, ticari olarak mı kullanacağınıza ilişkin soruyla karşılaştığınızı düşünüyoruz. Kişisel kullanım tamamen ücretsizdir. Bu aşamaları geçerek kurulumu tamamlıyorsunuz, elbette bağlanmak istediğiniz bilgisayar için de aynı aşamalar söz konusudur. Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn, Ubuntu 14.04 Trusty Tahr, Linux Mint 17.1 Rebecca, Linux Mint 17 Qiana, Elementary OS 0.3 Freya, Deepin 2014, Peppermint Five, LXLE 14.04, Linux Lite 2.0 ve Ubuntu türevi diğer sistemlere TeamViewer 10 Beta yüklemek için öncelikle Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonuyla terminali açın.

Sonra sırasıyla aşağıdaki kodları verin:

sudo apt-get install gdebi

wget download.teamviewer.com/download/version_10x/teamviewer_linux.deb

sudo gdebi teamviewer_linux.deb

Not: Multiarch-destekli (Debian 7) yeni 64-bit DEB-sistemleri üzerinde teamviewer_linux_x64.deb paketini paketin ia32-kütüphaneleri bağımlılığı olduğundan yükleyemez. Bunun yerine, teamviewer_linux.deb kullanmak gerekir. Bunun için:

sudo dpkg –add-architecture i386

sudo apt-get update

sudo apt-get install gdebi

wget download.teamviewer.com/download/version_10x/teamviewer_linux.deb

sudo gdebi teamviewer_linux.deb

Herhangi bir nedenle Teamviewer’i kaldırmak isterseniz aşağıdaki kodu vermelisiniz:

sudo apt-get remove teamviewer*

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ali
ali
7 yıl önce

Hocam debian amd64 kurulu bilgisayara bağımlılık tan dolayaı kuramadım teamviewer zaten yazmışsınız kurulmaz diye ama diğer yollan denediğimdede paket hasar görmüş diyor kurmuyor acaba nasıl kurubiliirim başka yolu varmı

ali
ali
7 yıl önce
Reply to  filozof

tamam hocam saollun

3
0
Yorum yapar mısınız?x