Tor Browser'in Flash Player Sorununu Çözmek

Bilindiği gibi, Tor’un standart web tarayıcısı Mozilla Firefoxtur. Tor, en sade biçimiyle bulunduğu dizin içinde ./start-tor-browser komutuyla çalıştırıldığında, açılan Tor Browser’in bir küçük handikapı vardır. Herhangi bir flash video içeren web sayfasına girildiğinde, kullanıcıya Adobe Flash Player’i kurması gerektiği yönünde bir hata verebilir. Kullanılan sistemde Flash Player kurulu olsa bile, bu hatadan kurtulma şansı yoktur. Bu durumda yapılması gereken tek bir şey vardır, o da Tor Browser’in Adobe Flash Player pluginini etkinleştirmektir. Bunu yapmak için klavyeden Ctrl+Shift+A tuşlarına basılarak ya da tools/add-ons sekmeleri izlenerek Add-ons penceresi açılır.

Plugins sekmesine geçilir. Orada Shockwave Flash eklentisinin olduğu, fakat pasif olduğu görülecektir. Sondaki açılır menüye tıklanarak oradan “Always Activate” olanı seçilmeli ve ekran kapatılmalıdır.

Artık Tor üzerinde herhangi bir uyarı almadan flash videolar izlenebilir.

 

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
filozof
filozof
9 yıl önce

Twitter’e girişin engellendiği şu günlerde internet üzerinde kişisel bilgileri gizleyebilme ve anonim olma olanağı sağlayan ünlü güvenlik aracı Tor dışında, Twitter’e girebilmek için ne gibi olanaklar olduğu araştırılıyor olmalı. Bu amaçla, Mozilla Firefox için anonymox, Google Chromium için ZenMate, Opera için ZenMate ve Android cep telefonları için Google Play Store’dan Psiphon adlı eklentiler kullanılabilir.

yiğit
yiğit
9 yıl önce

çok teşekür ederim bilgin için çok yardımcı oldu bana iyi günler dilerim.

filozof
filozof
9 yıl önce

sudo gedit /etc/hosts ya da sudo pluma /etc/hosts koduyla açılan hosts dosyasına aşağıdaki veriler girilip kaydedilmişse;

199.59.150.7 twitter.com www.twitter.com
199.59.148.12 t.co www.t.co
199.59.150.7 twitter.com www.twitter.com
199.59.148.12 t.co www.t.co
199.16.156.107 mobile.twitter.com
199.59.148.84 pic.twitter.com s.twitter.com
199.59.149.199 api.twitter.com
199.59.148.11 translate.twitter.com
199.59.150.39 translate.twttr.com
74.125.224.225 youtube.com www.youtube.com
74.125.224.225 youtube.com
74.125.224.225 www.youtube.com
74.125.224.71 m.youtube.com
74.125.224.136 gdata.youtube.com

Yukarıdaki eklentilere de ihtiyaç kalmamaktadır. hosts dosyası, Windows NT/2000/XP/2003/Vista/Windows 7/Windows 8’de WINDOWSsystem32driversetc dizininde; Windows 95/98/Me’de WINDOWS dizininde; Mac OS X’de /private/etc dizininde bulunmaktadır.

Boss
Boss
9 yıl önce

adamın dibisin sen ya kaç gündür kanser oldum bu sorundan çözüldü sonunda çok teşşekkürler 🙂

Burak
Burak
9 yıl önce

Paylaşım için teşekkürler. İş gördü. 🙂

filozof
filozof
9 yıl önce

TOR Ağ Tarayıcısı Tanıtım Videosu

Proxy üzerinden çıkış yapabilen her uygulama TOR’u kullanabilir. Tarayıcı başladığı zaman, NoScript eklentisinin yanındaki TOR butonundan, ayarları görebilir, değiştirebilirsiniz. Mesela FileZilla için; TOR’u başlatın, ardından FileZilla’yı başlatın. FileZilla’da Düzenle/Ayarlar altından Ayarlar’ı açın. Genel vekil sunucu altında, SOCKS 5′i seçin. Vekil sunucu kısmına 127.0.0.1 yazın. Vekil sunucu kapısı kısmına 9150 yazın. Tamam deyip FileZilla’yı yeniden başlatın. Ya da Pidgin için; TOR’u başlatın, ardından Pidgin’i başlatın. Pidgin’de Kişi Listesinden Araçlar/Tercihler yolu ile ayarlara girin. Proxy altından Proxy Type kısmını SOCKS 5 yapın. Host bölümüne 127.0.0.1 yazın. Port kısmına 9150 yazın. Kapat deyip, Pidgin’i yeniden başlatın.” Sevgili kuftikufti‘ye teşekkürler.

Onur
Onur
9 yıl önce

bu yöntemle açıldığı doğru fakat flash kullanmak tor ağında çok tehlikelidir

Billy
Billy
9 yıl önce

bende mime hatası veriyor ctrl+shift+A yaptığımda pluginslerin orada shockwave flash ta yok 🙁 bi türlü bulamadım getiremedim oraya

fortran
fortran
9 yıl önce

Ctrl+Shift+A tuşlarına basmana gerek yok Billy, Araçlar/Eklentiler ya da Tools/Add-ons sekmelerini izleyerek açacağın bölümde Yan uygulamalar ya da Plugins sekmesine tıklıyorsun. Shockwave Flash eklentisi orada. Olduğu gibi bırakabilir ya da etkinleştirebilirsin.

Adnan
Adnan
9 yıl önce

Merhaba,
Ben tamamen acemisiyim Linux’un. Yukarıdaki tarife göre Flash player’ı aktifleştireceğim ama ‘araçlar’ menüsünü bulamıyorum.
Nasıl bulabilirim?
Bir de okuduğum bir bilgilendirmede Flash player’ın muadillerinin Linux’te mevcut olduğunu öğrendim. Onu kullanmak daha güvenliyse onu da tarif eder misiniz?

hüseyin
hüseyin
8 yıl önce

bişey diyicem bende o yüklü değil nne yapcam

okan
okan
8 yıl önce

adamsın kardeş , sorunum çözüldü , teşekkürler.

soru
soru
8 yıl önce

kardes etkınlestırme yaptım bende macbook aır var ve hala aynı hatayı alıyorum nedenı ne olabılır acaba ?

Umut
Umut
8 yıl önce
Reply to  soru

Ne hatası aliyorsunuz?

yegin
yegin
8 yıl önce

beyler anonim liniz açığa çıka bilir haberiniz olsun

ahmet can
ahmet can
8 yıl önce

çok teşekkürler bilgi için

edward snowden
edward snowden
8 yıl önce

Sizce TOR geliştiricileri bir şeyleri bilerek flash’ı kapatmış olabilirlermi?

Flash’ı açacak isek niye TOR kullanıyruzki?

0
Yorum yapar mısınız?x