Ubuntu 14.04'e Cinnamon 2.4 Kararlı Sürümünü Yüklemek

Bilindiği gibi, Cinnamon 2.4 (2.4.5) sürümüne güncellendi. Elbette ki Cinnamon kullanmak istiyorsanız, Linux Mint 17.1 Cinnamon yüklemeniz en akıllacasıdır. Ancak, Ubuntu kullanıyorsanız ve Cinnamon’u da kullanmak istiyorsanız, bu durumda, PPA üzerinden kolaylıkla Cinnamon yükleyebilirsiniz. Ne yazık ki Ubuntu 14.10 için PPA üzerinden Cinnamon 2.4.5 (stable) yükleme olanağı yok. Ancak resmi Ubuntu depolarında Cinnamon sürümlerini (sanırım  2.2.16’ya kadar) bulabilirsiniz. Linux Mint kullanıcıları, burada verilen PPA depolarını asla eklememelidirler. Şimdi Ubuntu 14.04’e Cinnamon 2.4 kararlı sürümünü yükleme konusuna geçebiliriz. En son Cinnamon sürümü 2.4.5’i (stable) yüklemek için aşağıdaki kodları sırasıyla vermeniz gerekiyor:

sudo add-apt-repository ppa:tsvetko.tsvetkov/cinnamon

sudo apt-get update

sudo apt-get install cinnamon

Resmi Linux Mint GTK ve simge temalarını yüklemek isterseniz, aşağıdaki komutu kullanabilirsiz:

sudo apt-get install mint-themes

Ayrıca kimi Nemo eklentilerini de yükleyebilirsiniz. Bunun için Ubuntu Yazılım Merkezi’ne ya da Synaptic’e başvurabilirsiniz.

Cinnamon’u tamamen kaldırmak ister misiniz? Olabilir, Cinnamon’u bağımlılıkları ile birlikte ve PPA deposunu da kaldırmak isteyebilirsiniz. BU durumda, aşağıdaki komutları kullanın:

sudo apt-get purge cinnamon* nemo-* cjs muffin* python-nemo

sudo rm /etc/apt/sources.list.d/tsvetko_tsvetkov-cinnamon*.list

sudo apt-get update

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ATA
ATA
9 yıl önce

ben bu surumu yukledım ama hıc bır şekılde wıfı ısaretı yok ust panelde veya baska bıryerde wıfıyı etkın konuma getıremedim ayrıca wıfı aglarını bulamadım .. ubuntu 14.04 kullanıyorsum denemek istedim ama sanırım bır hata var wıfı tusuma basınca bluetoot aktıflesıyor hp dv6 kullanıyorum mınt dahıl pardus de kurdum ılkdefa bu sorunla karsılastım

0
Yorum yapar mısınız?x