Hazır JWM 2

Bilindiği gibi, Debian Türkiye Forum’un değerli bir üyesi, değerli arkadaşımız Vedat Kılıç; uzun zamandır kendine özgü ISO kalıpları hazırlıyor. Vedat, bunları kendisine ait olan gnulinuxfree.blogspot.com üzerinden yayımlıyor. Daha geniş bir çevreye duyurulması amacıyla biz de bu çalışmaları forum üzerinden ve buradan sizlere duyurmaya çaba gösteriyoruz. Vedat Kılıç‘ın en son yazdığı “Hazır JWM 2” başlıklı yazı şöyle başlıyor: “Buradaki Hazır JWM paketinin güncelleme zamanı gelmişti, değerli bir arkadaşımızın da talebi olunca güncellemek şart oldu. Önce hazır JWM’nin rolü nedir ona değineyim. Hazır JWM, bir iso kalıbının sadece oturumunu oluşturuyor. Yani hazırlamış olduğum paket ile bir iso kalıbına gerek olmadan tam teşekküllü bir JWM oturumunuz oluyor.”Bu paketi Debian ve Debian tabanlıların hepsine kurabilirsiniz. Paketin içinde Papirus icon tema, Adapta tema, Breeze cursor tema, xdgmenumaker dosyaları, JWM dosyaları ve dizin renklerini değiştirmek için hazırladığım file-color adlı dosya bulunuyor. 18 tane tema ve dizin rengini tek tıkla değiştirebilirsiniz. Arkaplan resimlerini Nitrogen adlı araçla kolayca değiştirebilirsiniz. Kurulumdan sonra yukarıdaki resmin birebir aynısı bir oturum göreceksiniz, isterseniz bahsettiğim araçlarla kendinize göre değiştirebilirsiniz. Önce paketi buradan indirin: JWM hazır. Paketin içinde beni oku dosyasında gerekli talimat yazıyor, ancak buradan da açıklamak daha iyi olacaktır. İndirdiğiniz paketi sağ tık ile çıkarın, çıkardığınız jwm-hazir dizinin içine girin, aynı dizin içinde uçbirimi açın ve alttaki komutu girin.

./install.sh

Bu komutla Hazır JWM paketi kurulmuş olacaktır. Kurulumdan sonra sistemden çıkış yapın, giriş ekranından oturum seçeneklerinden JWM seçin. İşlemin hepsi bu kadar, JWM oturumunuz şimdiden hayırlı olsun.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
illedelinux
illedelinux
1 yıl önce

Ustam teşekkürler:)
Herhangi bir iso kalıbı olmadan sadece paket ile bir JWM oturumu denemek veya kullanmak için umarım birilerinin işine yarar.

1
0
Yorum yapar mısınız?x
()
x