LKD Yazılım Özgürlüğü Günü'nü EMO Genel Merkezi'nde Kutlayacak

lkdHer yıl, Eylül ayının üçüncü Cumartesi günü kutlanan Yazılım Özgürlüğü Günü (Software Freedom Day), bu yıl da 19 Eylül 2015 Cumartesi günü kutlanacak. Hatırlanacağı gibi, bu konuda, “2015 Yazılım Özgürlüğü Günü Kutlu Olsun!” başlıklı bir yazı yazmış ve konu hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmıştık. 2004 yılında başlayan etkinliğin 12.’si için 19 Eylül 2015 Cumartesi günü insanlar, her yerde, özgür yazılımı kutlamak için bir araya gelecekler. Özgür yazılımla ilgili pek çok ayrıntıya directory.fsf.org üzerinden ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, özgür yazılım hareketinin sizin desteğinize ihtiyacı olduğunu unutmayın. Katılın ve destek olun. Yazılım Özgürlüğü Günü’nde ne yapabileceğinize ilişkin fikir edinmek için bu sayfayı inceleyebilirsiniz. Ötesi, sizin hayal gücünüze kalmış. Linux Kullanıcıları Derneği (LKD), bu yıl, Yazılım Özgürlüğü Günü’nü 19 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 14:00’da EMO Genel Merkezi’nde (Ihlamur Sokak No:10 Kızılay – Ankara) kutlayacak.

Linux Kullanıcıları Derneği’nin (LKD) düzenlediği etkinliğe tüm özgür yazılımcılar davetlidir. Dernek; diğer şehirlerdeki özgür yazılımcıları da bulundukları şehirde düzenlenen etkinliklerden birine katılmaya ya da eğer herhangi bir etkinlik düzenlenmiyorsa, düzenlemek için harekete geçmeye çağırıyor. Linux Kullanıcıları Derneği; tüm özgür yazılım dostlarının Yazılım Özgürlüğü Gününü kutluyor.

linux.org.tr

, , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x