LMDE Deposu Çalışmıyor

Ana LMDE deposu debian.linuxmint.com’un kimi tutarsızlıklar ve ağ bağlantıları üzerinde görülen engeller nedeniyle çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldığı, Clement Lefebvre tarafından duyuruldu. Sorunun henüz niçin ortaya çıktığı bilinmiyor. Linux Mint ekibinin yaptığı araştırmalar, LMDE kullanıcılarının başka bir yansıya geçmelerini gerektiriyor. Buna göre Menüden önce “Yönetim” sonra “Yazılım Kaynakları”nı tıklamak gerekiyor.


Yansılar bölümü altında Ana (Debian) seçeneği karşısındaki bölüme tıklayıp mevcut yansıların taranması sağlanacak ve hızlarına göre listelenmeleri mümkün olacaklardır. En hızlı yansıyı seçip uygula düğmesine tıklayarak değişikliği onaylamak gerekmektedir.

Aynı şeyi Testing depoları için de yapmak gerekiyor. Yansıları değiştirdikten sonra Önbelleği güncelle düğmesine tıklamak gerekiyor.

Ekip adına bu rahatsızlık nedeniyle özür dileyen Lefebvre; konuyla ilgili bilgilendirmeye devam edeceklerini ifade etti. Lefebvre; en kısa zamanda problemi çözümlemeyi umduklarını sözlerine ekledi. Konu hakkında daha geniş bilgi edinmek için resmi duyuruyu inceleyebilirsiniz.

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x