Milis Linux 2.0 Beta duyuruldu

Yerli bağımsız bir dağıtım olmak üzere yola çıkan Milis Linux‘un 2.0 sürümü için kararlı sürüm çalışmaları devam ediyor. Bu nedenle, Milis Linux 2.0’ın “Han” kod adlı beta versiyonu duyuruldu. Bunun bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor. Test sürümlerinin Minimal ve Xfce4 versiyonları bulunuyor.Girişin root/toor seçenekleriyle yapıldığı belirtilirken, Milis Linux ilk açıldığında ağ bağlantısı mevcutsa, terminal uygulamasını açıp: mps gun -H komutu verildiğinde son güncel değişiklikler kolaylıkla gerçekleşmiş olduğu söyleniyor. Kurulum için masaüstündeki Milis Kurulum uygulaması (henüz hazır değil) kullanılabilceği gibi sudo milis-kur konsol komutu da kullanabiliyor. Milis Linux 2.0 Beta hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Milis Linux 2.0 Beta edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

, , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mert Gör
Mert Gör
3 yıl önce

Bu işletim sistemine(dağıtıma değil) odaklanın. Daha ciddi mühendislik zekası barındırıyor.

illedelinux
illedelinux
3 yıl önce

Tam da bu haber verilmiş mi diye baktım ki, haberi karşımda gördüm, kaçırmadığınız için tebrikler:)

Bora Klavun
Bora Klavun
3 yıl önce

Ciddi anlamda sistem kullanışlı ve minimal oluşundan dolayı stabil durumda .Ben 1.0 ın son zamanlarında ve 2.0 ın tamamında kullanan biri olarak söylüyorum.

Barış Değirmenciler
Barış Değirmenciler
2 yıl önce

Milis 2.1 kararlı yayınlanmış, https://mls.akdeniz.edu.tr/blog/Milis-21-Duyuru/

4
0
Yorum yapar mısınız?x