Portland'da DebConf 14 Kapanmadan DebConf 15'in Tarihleri Açıklandı

31 Ağustos 2014’te Debian geliştiricileri ve katkıcıları konferansı, DebConf 14 sona erdi. Tüm dünyadan gelen 300 kişinin üzerinde katılımcı, 100’den fazla olayı 80 saat boyunca görüştü. Konferans başkanı ve yerel organizatör Steve Langasek, bunu, bir başarı olarak nitelendirdi. Steve Langasek konferans hakkındaki görüşlerini şu biçimde özetledi: “Konferansa gittiğim için memnunum. Her yıl dünyanın en büyük özgür işletim sistemini yapmak için konferansa katılanların taahhüdünden etkilendim, herkes için bir odak noktası olan Debian, özgür yazılım ekosistemi üzerinde daha yaygın olarak yer alıyor. Özellikle Intel’e ve diğer sponsorlara teşekkür etmek istiyorum, aksi halde konferans mümkün olmazdı.” Katılma olanağı bulamayanlar için görüşmeler ve oturumlar kaydedildi ve süreç videolar halinde Debian arşiv sitesinde kullanıma sunulacak.

Portland‘da DebConf 14 kapanmadan önce DebConf 15’in tarihleri açıklandı. Gelecek yıl DebConf, 15-22 Ağustos 2015’te Almanya’nın Heidelberg kentinde yapılacak. Yerel organizatörler önce gün içinde bir oturum düzenleyecekler. Yerel organizatör Michael Banck, gelecek yılki DebConf için herkesi Heidelberg’e davet ettiklerini söyledi. Debian Projesi geliştirici konferansı DebConf, geliştiriciler ile katkıcılar ve diğer ilgilenen insanlar arasında yakından, şahsen tanışmak ve çalışmak için bir fırsat sağlar. Etkinlik; İskoçya, Arjantin, Bosna Hersek gibi çok çeşitli yerlerde 2000 yılından bu yana yapılageliyor. Debconf hakkında daha fazla bilgi web sitesinden edinilebilir.

, , , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapar mısınız?x