Q4OS 4.3-testing çıktı

Klasik tarzda bir kullanıcı arayüzü ile basit eklentileri ve Google Chrome, VirtualBox ve geliştirme araçları gibi karmaşık üçüncü parti uygulamalar için kararlı API’leri hizmete sokmayı şiar edinen, Trinity veya KDE Plasma masaüstü ortamını içeren, Debian GNU/Linux tabanlı hafif bir dağıtım olan Q4OS’un 4.3-testing sürümü çıktı. Debian Buster’a dayalı olarak gelen sistem, önemli değişiklikler ve diğer iyileştirmeleri içeriyor. Nvidia donanımının ve özel yükleyicinin otomatik olarak algılanması yükseltilip, düzeltildiği söyleniyor. Sistem, kritik güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmeleri içeriyor. Bunun bir test sürümü olduğunun unutulmaması ve yalnızca test etmek amacıyla kullanılması gerektiği hatırlatılırken, test eden kullanıcıların tespit ettikleri hataları rapor etmeleri rica ediliyor.

Q4OS 4.3-testing edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

, , , , ,

0 0 Oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adımı Vermek İstemiyorum
Adımı Vermek İstemiyorum
10 ay önce

Üstad, yanlış anlama ama bir şey sormak istiyorum.Yıllardır özgür yazılımların sürüm duyurularını yapıyorsun. Hakikaten bu duyuruları yapmanın bir faydası var mı? Varsa kime nasıl bir faydası var? Linux dağıtımlarını kullandığım zamanlarda bir yazılımın yeni sürümünün çıkıp çıkmadığını araştırmaya hiç ihtiyaç duymadım. Bunu zaten paket yöneticileri yapıyor.

Adımı Vermek İstemiyorum
Adımı Vermek İstemiyorum
10 ay önce
Reply to  filozof

Yok üstad. Yapmayınız demiyorum. Yapmayın diyemem zaten, gönüllü bir iş yapıyorsunuz sonuçta. Ancak sürüm duyuruları için bu kadar vakit ayırıyorsunuz, ayırdığınız vakte değiyor mu diye merak edip sormuştum. Sitenizdeki diğer yazılar için bir sorum yok, o yazılar için teşekkürler.

illedelinux
illedelinux
10 ay önce

Özgür yazılım dünyasındaki gelişmeleri, yenilikleri öğreniyorsun. Fikir sahibi oluyorsun. Nerede ne yapacağın hakkında daha doğru karar verme yetisi kazanıyorsun. Olumlu veya olumsuz eleştiri bilgisi elde ediyorsun. Yüzlerce sitede ancak bulacağımız bilgi ve haberleri bir kaynaktan öğreniyorsun. Yazılımların sadece adını değil aynı zamanda hangi yazılımın ne işe yaradığını öğreniyorsun.
Sadece sürüm duyuruları bile tek başına önemli bir kaynak. Çünkü kullandığın sistemde sürümün güncellendiğini öğrenirsin ama ne gibi değişiklik yapıldığını öğrenemezsin ancak kullanıp görmek zorundasın. Ki, her yeni sürümü öğrenmen bile ayları bulabilir.
Şahsen benim için burası çok önemli bir kaynak. Filozof arkadaşımıza boşuna ustamız demiyorum, GetGnu, dolayısıyla onun sayesinde bir şeyler öğreniyoruz, sağolsun, varolsun.

4
0
Yorum yapar mısınız?x
()
x